U želji da roditeljima pomogne u izboru dječjih filmova u kinima, Najsretnija beba Hrvatska pruža preporuke za Kids friendly filmove.

Kids Friendly – Prste(n) k sebi ; Fotografiju ustupila IB

Kids Friendly – Prste(n) k sebi ; Fotografiju ustupila IB

Iako se radnja svodi na dvojicu glavnih likova koji samo žele zaprositi djevojke, da bi do tog čina i došlo desit će se puno tučnjava, jurnjava, eksplozija i uništenja. Kombinacija romantike i akcije je nazgrapna, pa je pitanje koliko “Prste(n) k sebi” može biti interesantan djevojčicama, pogotovo što obiluje gotovo non-stop akcijom. Film očigledno cilja na mlađu djecu: jednostavnije je kompjuterske animacije, nije preagresivno montiran, radnja i dijalozi su jednostavni, a nema lošeg rječnika niti seksualnih aluzija. Južnokorejsko-američke produkcije je i sinkroniziran je na hrvatski, a unatoč prikazivanju i u IMAX-u nije prilagođen tom visokorezolucijskom formatu – samo koristi veliko platno IMAX dvorane.

Za djecu: 4+.

Za roditelje: Film je daleko od obiteljske zabave, no idealan je za mlađe dječake u pratnji s tatama.

Nasilje: Unatoč non-stop akciji, nasilje se uglavnom provodi nad robotima, a ono nad ljudima herojski spriječavaju likovi.

Zastrašujući prizori: Kako se radi o filmu za mlađu djecu, prizori nisu ništa strašniji od onih na televizijskim crtićima.

Rječnik: Primjeren je djeci.

Seks: Nema seksualnih prizora niti dijaloga.

Tempo: Unatoč akcijskim prizorima, film nije montiran preagresivno.

Prste(n) k sebi – Facebook
Bling – IMDb

Iva Brčić