21. festival MLADI LEVI

Področje: festival, Mladi levi
24. 8. 2018 20:00 – 1. 9. 2018 23:00

24. avgust – 1. september 2018
Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana in druge lokacije po Ljubljani

“Program letošnjega festivala odpira vmesne prostore med osebnim in skupnim, med intimnim in javnim, preizkuša mejnike med njimi ter krhke meje svobode med samimi posamezniki ter med posamezniki in družbo. Komu pripadamo, kaj nas žene, kako daleč lahko gremo, kaj določa naše izbire, koga slišimo, koga zanikamo, česa se bojimo in kam se umikamo, kaj so naša upanja, strasti in kaj so naše skupne sanje.” – Nevenka Koprivšek

Program:


24. avgust ob 20.00 ➤Šentjakobski oder LGL
25. avgust ob 21.00 ➤Šentjakobski oder LGL
26. avgust ob 17.00 ➤Šentjakobski oder LGL

Mammalian Diving Reflex: VES MOJ SEKS (CA, SI)

VES MOJ SEKS

24. avgust ob 22.00, Otvoritvena zabava ➤ Krekov trg


25. avgust ob 19.30 ➤ Stara mestna elektrarna
26. avgust ob 20.00 ➤ Stara mestna elektrarna

Fleur Elise Noble: RUMOŽ (AU)

Rumož


26. avgust ob 21.30 (slovenska verzija) ➤Dijaški dom Tabor
28. avgust ob 18.30 (angleška verzija) ➤Dijaški dom Tabor

Uroš Kaurin, Vito Weis: HEROJ 2.0 – Predstava vseh predstav (SI)

HEROJ 2.0 – Predstava vseh predstav


27. avgust ob 18.00 ➤Stara mestna elektrarna

Leja Jurišić, Marko Mandić: SKUPAJ (SI)

SKUPAJ


27. avgust ob 20.00 (slovenska različica) ➤Dvorana ŠD Tabor
28. avgust ob 20.00 (angleška različica) ➤Dvorana ŠD Tabor

Marko Bulc: PRVA ALTRUISTIČNA PREDSTAVA (SI)

PRVA ALTRUISTIČNA PREDSTAVA


28. avgust od 9.00 do 16.00 ➤Prešernov trg
Siniša Labrović: RIBARJENJE (HR)

30. avgust ob 20.30 ➤Stara mestna elektrarna
Siniša Labrović: BURJA V KOZARCU VODE (HR)


28.avgust ob 21.30 ➤Lutkovno gledališče Ljubljana

Franz Pocci, Célia Houdart: MISTERIJ SOVE (FR, SI)

MISTERIJ SOVE


30. avgust ob 16.00 ➤Center Ljubljane

Anti Status Quo Companhia De Dança: KAMELEONI (BR)

KAMELEONI


30. avgust ob 18.00 ➤Stara mestna elektrarna – Sindikalna dvorana
31. avgust ob 18.00 ➤Stara mestna elektrarna – Sindikalna dvorana

dollardaddy’s: DOM (HU)

DOM


30. avgust ob 19.30 ➤Plesni Teater Ljubljana

Silke Huysmans & Hannes Dereere: RUDARSKE ZGODBE (BE)

RUDARSKE ZGODBE


30. avgust ob 21.00 ➤Stara mestna elektrarna

Beton Ltd.: VELIKA PRIČAKOVANJA|GROSSE ERWARTUNGEN (SI)

VELIKA PRIČAKOVANJA|GROSSE ERWARTUNGEN


31. avgust in 1. september ob 19.30 ➤Stara mestna elektrarna

Ana Borralho & João Galante: SPROŽILEC SREČE (PT, SI)

SPROŽILEC SREČE


31. avgust in 1. september ob 21.30 ➤Dvorana ŠD Tabor

Anti Status Quo Companhia De Dança: IZ MESA IN BETONA (BR)

IZ MESA IN BETONA


28. avgust ob 15.00 ➤Stara mestna elektrarna

Srečanje novih Projektov sodelovanja programa Ustvarjalna Evropa

Po projektu Create to Connect –> Create to Impact


28. avgust ob 16.00 ➤Stara mestna elektrarna

Ob pravem času? O trdoživosti in pravočasnosti, okrogla miza


31. avgust ob 16.00 ➤Osmo/za

Robertina Šebjanič: Neotenični prebivalci teme (Ligofilija), pogovor


Vstopnice so brezplačne.
Prostovoljne prispevke lahko donirate na vseh festivalskih prizoriščih.

Rezervacije in informacije: +386 51 269 906, info@bunker.si
Prevzem vstopnic uro pred predstavo pri blagajni na kraju dogodka.

Pridržujemo si pravico do morebitnih sprememb programa.

Festival so omogočili: Ministrstvo za kulturo RS, Mestna občina Ljubljana, Evropska unija – program Ustvarjalna Evropa: Kultura, Imagine 2020, Create to Connect, Elektro Ljubljana d. d., Canada Council for the Arts, Ontario Arts Council, Australia Council for the Arts, Balassijev Inštitut, Francoski inštitut v Sloveniji, JSKD, Hotel Park, Snaga, d. o. o., TAM-TAM, d. o. o., ZASLON, Fini oglasi, d. o. o., Parada plesa, Lutkovno gledališče Ljubljana, Kliping d. o. o., Plesni Teater Ljubljana, ŠD Tabor, Dijaški dom Tabor, Radio Študent, Radio SI, Ekosystem, d. o. o., Slovensko mladinsko gledališče, Gledališče Glej, Zavod Motovila, MD Medicina

Organizator festivala: BUNKER – zavod za organizacijo in izvedbo kulturnih prireditev
Direktorica: Nevenka Koprivšek
Oblikovalki programa: Nevenka Koprivšek, Mojca Jug
Izvršna producentka: Maja Vižin
Odnosi z javnostmi: Tamara Bračič Vidmar
Producentki: Alma R. Selimović, Mojca Jug
Administracija, koordinacija: Polona Vozel
Pomoč pri organizaciji: Klara Drnovšek Solina, Marjeta Pogačnik

Celostna podoba: Tanja Radež

Tehnični direktor: Igor Remeta
Tehnični koordinator: Andrej Petrovčič
Tehnična ekipa: Duško Pušica, Ahmad Adelian, Jure Vlahovič, Tomaž Žnidarčič, Grega Mohorčič, Janko Oven, Martin Lovšin, Lan Remeta, Maj Pušica

Foto: Nada Žgank
Video: Domen Martinčič

Prostovoljci:
Petra Anžič, Teja Bitenc, Petja Golec Horvat, Meta Jakoš, Lara Jerkovič, Ema Karo, Helena Konda, Barbara Kostrevc, Tina Kralj, Urška Lipovž, Ana Lorger, Mitja Lovše, Rok Magdalenić, Manca Merlak, Mariana Pacheco de Medeiros, Monika Panovska, Alenka Perger, Janja Razpotnik, Mario Spirkovski, Polona Stebe, Monika Rajcevic, Maša Šebek, Meta Škufca, Kaja Tratnik, Lea Vilman, Darinka Županec
Vodji prostovoljcev: Polona Vozel, Klara Drnovšek Solina

Zahvaljujemo se:
vsem prostovoljcem,  Aljoša Cetinski, Prozvok, B-projekt, Event Lighting, Matej Cvetko, Marjeta Pečarič, Cvetka Dragoš Jančar, gospe iz Dnevnega centra aktivnosti za starejše, Ljubljana, Gorazd Sobočan, Uroš Korenčan, Ajda Rooss, Ana Rokvić Pinterič, Španski borci, Santarcangelo dei teatri, Mladinsko gledališče, Nataša Sedminek, Tam-Tam, Tea Mahkovec, Zaslon, Darja Virjent, Snaga d. o. o., vsem zbiralcem čistih smeti

Bunker je član naslednjih mrež: Create to Connect, Imagine 2020 (2.0) – Art, Ecology and Possible Futures, F.I.T. (Festivals in Transition) – Urban Heat, Balkan Express, Re-Shape, trans-making, IETM (International Network for Contemporary Performing Arts), EEPAP Network, Asociacija, Kulturna četrt Tabor, Mreža za prostor

This project has been funded with support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

[izvor informacije Bunker]