Tijekom cijeloga tjedna ugošćujemo 14. Subversive festival čija je ovogodišnja tema Post-COVID demokracija: Etika borbe i poetika solidarnosti.

Festival donosi tridesetak filmskih naslova koji su obilježili tekuću godinu te na sadržajno i formalno inovativan način problematiziraju socijalne nepravde, društvene promjene, ženska prava i prava manjina, queer estetiku, studentske i radničke pokrete, te nasljeđe kolonijalizma.

Dragi drugovi! ; Fotografiju ustupio KT

U nastavku pogledajte raspored projekcija u našem kinu, a više informacija o festivalu i ostalim festivalskim događanjima pročitajte na: subversivefestival.com

14. Subversive film festival

Ponedjeljak, 04.10.2021.
17:00
Mutna rijeka / Río turbio (Tatiana Mazú González, 2020), 82’
19:00 Prljavo perje / Dirty Feathers (Carlos Alfonso Corral, 2021), 75’
20:30 Dragi drugovi! / Dorogie tovarishchi (Andrej Končalovski, 2020), 121’

Utorak, 05.10.2021.
17:00
Teško je biti rođen / Trouble with Being Born (Sandra Wollner, 2020), 94′
19:00 Ostrov – Izgubljeni otok / Ostrov – Lost Island  (Svetlana Rodina, Laurent Stoop, 2021), 92’
21:00 Okus / Vị (Lê Bảo, 2021), 107’

Srijeda, 06.10.2021.
17:30
Caricaturana (Radu Jude, 2021), 9′
Caterina (Chris Messina, 2019), 17′
Plastic Semiotic (Marius Panduru, 2021), 21′
Francuska protiv robota / La France contre les Robots (Jean-Marie Straub, 2020), 10′
18:45 Što vidimo kada gledamo u nebo? / Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt? (Aleksandre Koberidže, 2021), 150’
21:30 Mala Palestina (Dnevnik opsade) / Little Palestine (Diary of a Siege) (Abdallah Al-Khatib, 2021), 89’

Četvrtak, 07.10.2021.
17:00
Tvornice radnicima (Srđan Kovačević, 2021), 105′
19:00 Faya Dayi (Jessica Beshir, 2021), 120’
21:15 Tsugua dnevnici / Diários de Otsoga (Maureen Fazendeiro, Miguel Gomes, 2021), 102’

Petak, 08.10.2021.
18:00
Pas koji nije prestajao lajati / El perro que no calla (Ana Katz, 2021), 73′
19:30 Povratak u Reims (Fragmenti) / Retour à Reims (Fragments) (Jean-Gabriel Périot, 2021), 83′
21:15 Kutija uspomena / Memory Box (Joana Hadjithomas, Khalil Joreige, 2021), 102’

Subota, 09.10.2021.
17:00
Futura (Pietro Marcello, Francesco Munzi, Alice Rohrwacher, 2021), 108’
19:00 Osveta je moja, svi drugi plaćaju gotovinom / Seperti Dendam Rindu Harus Dibayar Tuntas (Edwin, 2021), 114′
21:00 Crvena raketa / Red Rocket (Sean Baker, 2021), 128′

Nedelja, 10.10.2021.
14:00
Godina otkrića / El año del descubrimiento (Luis López Carrasco, 2020), 200’
18:00 Greta / I Am Greta (Nathan Grossman, 2020), 97′
20:00 Žene minorne spekulacije / Women Minor Speculation (Nicole Hewitt, 2021), 60′


Svi strani filmovi imaju hrvatske podnaslove.

Cijena ulaznice za projekcije glavnog programa u kinu Tuškanac iznosi 20 kn, osim za film zatvaranja Žene minorne spekulacije na koji se može ući samo uz pozivnicu.

Ulaznice je moguće kupiti na blagajni kina tijekom trajanja festivala.

Info 48 34 039 (blagajna kina Tuškanac, otvara se sat prije prve projekcije dana i zatvara nakon početka zadnje projekcije).

Program kina Tuškanac realiziran je zahvaljujući potpori Gradskog ureda za kulturu, Hrvatskog audiovizualnog centra i Zaklade Kultura nova.

[izvor informacije www.hfs.hr]