Dani hrvatskog filma održat će se od 16. do 19. rujna 2020. godine u kinu Tuškanac, a nagrađuju se filmovi u igranoj, dokumentarnoj, animiranoj, eksperimentalnoj i namjenskoj konkurenciji

Članovi ovogodišnjeg žirija koji će dodijeliti nagrade su glumica Marina Redžepović, snimatelj Goran Mećava i producent Oliver Sertić.

Filmovi u konkurenciji 29. DHF-a natječu se za Grand Prix Dana hrvatskog filma, nagrade Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara, Nagradu Jelena Rajković Hrvatskog društva filmskih redatelja, nagradu Vladimir Vuković koju dodjeljuje Hrvatsko društvo filmskih kritičara i Nagradu publike.

Dani hrvatskog filma tradicionalno se smatraju smotrom najboljih novih domaćih kratkih i srednjometražnih igranih, dokumentarnih, eksperimentalnih, animiranih i namjenskih filmova koja od 1992. godine nudi uvid u kvalitetu i raznolikost naše kinematografije na svim razinama – onoj prvih profesionalnih, pa i studentskih radova, kao i na onoj etabliranih zvijezda. U posljednjim godinama DHF, međutim, nije više tek jedno od najranijih ishodišta bujajuće hrvatske scene filmskih festivala, već i dinamično slavlje sedme umjetnosti izrazite relevantnosti.

S obzirom na recentno žanrovsko i rodno bogatstvo hrvatskog kratkometražnog filma, koji nije više tek demonstracijski poligon budućih redatelja i redateljica dugometražne forme, već samosvojna umjetnička vrsta ovjenčana nizom međunarodno relevantnih nagrada, njegova prezentacija u sklopu DHF-a postaje jednom od ključnih točaka praćenja inspiracija i smjera razvoja domaće kinematografije.

Selekciju po kategorijama možete pronaći na ovoj poveznici: https://tinyurl.com/y6b32ho9. Novosti o festivalu objavljivat će se na internetskoj stranici https://dhf.hr/.


RASPORED 29. DANA HRVATSKOG FILMA, 16. – 19.9., Kino Tuškanac

SRIJEDA, 16.9.

15:00 Gavran 101, r. Biljana Čakić, 97′

17:00 DOKUMENTARNI PROGRAM 1, 91′
Za let si dušo sigurna, r. Ante Mitrović, 28’44”
Komad Mirana, r.Grupa autora programa Blank_senior za osobe starije životne dobi  „Licitari“, 7’56”
Baka, r. Borna Zidarić, 23’29”
Imaš još nade za pobjedu, r. Marko Bičanić, 14’45”
Kaj to ja radim?, r. Mario Papić, 14’49”

19:00 OTVARANJE + IGRANI PROGRAM 1, 95′
Janje, r. Nina Violić, 15′
Santa Cruz, r. Igor Jelinović, 19’24”
Južno Voće, r. Josip Lukić, 19’45”
Raj, r. Mitja Ličen, Sonja Prosenc, 25′
Brod u boci, r. Karlo Gagulić, 16’17”, 84′

21:00 Berge Istra, r. Dražen Majić, 102′

ČETVRTAK, 17.9.

17:00 DOKUMENTARNI PROGRAM 2, 96′
70, r. Nebojša Slijepčević, 48′
Sonnyboy iz Stubičke Slatine, r. Aleksej Pavlovsky, 30’02”
Ombra della luce, r. Dragana Sapanjoš, 17’52”

19:00 Ono drugo selo, r. Jadran Boban, 73′

21:00 EKSPERIMENTALNI PROGRAM 1, 79′
Adeptus, r. Klara Dujmović, 10’19”
Colonello Futurista, r. Vladislav Knežević, 18’48”
Prijelaz, r. Vedran Šuvar, 9’27”
Corpus, r. Petra Pavetić Kranjčec, 3’47”
Uloga, r. Darko Bakliža, 11’07”
Potraga Za, r. Petra Patafta, 8’05”
Anka i Bogi, r. Nina Matusina, 6’23”
ALEPH ZETA ( XVII ): The Star, r. Ana Buljan, 11′

PETAK, 18.9.

16:00 DOKUMENTARNI PROGRAM 3, 91′
Prazni sati, r. Mate Ugrin, 10’54”
Breed, r. Paula Skelin, 17’07”
Catstream, r. Sunčica Ana Veldić, 18’43”
Karantena, r. Goran Markoš, 6’29”
Teški dani, r. Jakov Torić, 6’58”
Mjesec u travnju, r. Antonija Šitum, 24”
Odjeci, r. Matej Đuzel, 3′
Još uvijek ne znam, r. Bela Bračko-Milešević, 5’14”

18:00 NAMJENSKI PROGRAM, 38′
Vojko V – Moja Lipa, r. Rino Barbir, 3’29”
Obitelj Grabo – Skupa lekcija, r. Tvrtko Karačić, Nikola Galić, 1’49”
Ostani doma, ne budi glup, r. Ida Antunović, 5’39”
Obitelj Grabo – Zidovi nemaju oči, r. Tvrtko Karačić, Nikola Galić, 1’43”
Donkey Hot – Chuzuki, r. Lovro Buva, 2’46”
Obitelj Grabo – Začarani krug, r. Tvrtko Karačić, Nikola Galić, 2’19”
Buč Kesidi – Subota, r. Hani Domazet, 2’59”
Blank EDU_planovi, r. Marko Bičanić, Karlo Vorih, 2’09”
Lermi – Mrzim (prod. Negative), r. Dominik Čović, 3’29”
Blank EDU_scenografija, r. Marko Bičanić, Karlo Vorih, 1’59”
Vojko V – Umoran, r. Rino Barbir, 4’40”
(The) Lesser Men – California Dreaming Revisited, r. Ivan Ramljak, 4′

19:00 ANIMIRANI PROGRAM, 77′
Arka, r. Natko Stipaničev, 14’40”
Izvan sebe, r. Stella Hartman, 2’42”
Kula, r. Sunčana Brkulj, 3’58”
Odrasti u malo drvo, r. Noemi Ribić, 5’40”
Jež Bodljikavko, r. Tihoni Brčić, 6’47”
Pustolovine Glorije Scott – Umorstvo u katedrali, r. Matija Pisačić, Tvrtko Rašpolić, 15’39”
Cockopera, r. Kata Gugić, 4’34”
Crni vuk,bijeli vuk, r. Ivana Guljašević Kuman, 5′
Iris, r. Lucija Bužančić, 8’14”
The Room, r. Hrvoje Wächter, 4’47”
I’m Not Feeling Very Well, r. Sunčana Brkulj, 3’33”

21:00 O jednoj mladosti, r. Ivan Ramljak, 77′

23:00 IGRANI PROGRAM 2, 92′
Kad si mlad, r. Andrija Tomić, 14’03”
Jugo, r. Lucija Bosančić, 19’31”
Druker, r. Rino Barbir, 18’33”
Slova, r. Bojan Radanović, 12’12”
Amerika, r. Borna Zidarić, 14’03”
The Stamp, r. Lovro Mrđen, 18’52”

SUBOTA, 19.9.

15:00 DOKUMENTARNI PROGRAM 4, 105′
Ivanova igra, r. Tomislav Žaja, 52′
Pouke o čovječnosti, r. Branko Ištvančić, 53′

17:00 EKSPERIMENTALNI PROGRAM 2, 76′
Autobahn, r. Bela Bračko-Milešević, 2’46”
Kući, r. Jelena Ratako, 11’46”
Toranj, r. Silvestar Kolbas, 11’49”
Hotdog, r. Dora Brkarić, 4’30”
One left, r. Ramona Boban-Vlahović, 2’08”
Mikrokazeta – najmanja kazeta koju sam ikad vidio, r. Igor Bezinović, Ivana Pipal, 19’15”
Home, r. Lea Vidakovic, 10′
Kada se probudim, r. Goran Nježić, 8’08”
Solgatistan, r. Franko Dujmić, 5’23”

19:00 IGRANI PROGRAM 3, 92′
Groblje slonova, r. Filip Mojzeš, 13′
Kućica, r. Jakov Nola, 25’03”
Tina, r. Dubravka Turić, 14’30”
Bepo, r. Filip Antonio Lizatović, 16’42”
Krhko, r. Tomislav Šoban, 23′

21:00 DODJELA NAGRADA I CEREMONIJA ZATVARANJA
–;– NAGRAĐENI FILMOVI

[izvor informacije www.hfs.hr]