26/07/2019to28/07/2019

Mistično mjestašće Pićan bit će prva stanica ovogodišnjeg LegendFest festivala koji je na rasporedu 26. i 27. srpnja. Istarsko mjesto na nekoliko će dana postati otvorena kreativna pozornica na kojoj će se oživjeti stari mitovi, legende i narodna vjerovanja, a sve u organizaciji Udruge Val kulture te Općine Pićan.

Središnja tema festivala bit će krsnici i vile, no tada će pićanskim starim gradom zavladiti i druga bića iz narodnih vjerovanja poput zmajeva, štriga, vukova…

Za vrijeme trajanja ovog obiteljskog festivala na brojnim lokacijama možete očekivati zanimljive radionice za djecu i odrasle, “face painting”, skulpture, puštanje zmajeva, predstavljanje starih zanata, izložbe mitskih bića, koncerte itd.

U nastavku festivala očekuje vas jedno iznenađenje, a to je manifestacija “Štrigarija uživo” koja je nastala na temelju Interreg EU projekta “Živa štrigarija” koji zajednički razvijaju dvije susjedne zemlje, Slovenija i Hrvatska. Festival “Štrigarija uživo” na rasporedu je u nedjelju, 28. srpnja 2019.

Slovensko Pohorje i hrvatska Istra svojom su heterogenošću i privlačnim krajolikom dom bezbrojnih mitoloških priča, predaja i narodnih bajki. Projekt je nastao iz želje i vizije da tu dragocjenu baštinu obiju regija svi zainteresirani iznova otkriju te aktivno očuvaju. Festival će uključivati predstave, kreativne radionice za male i velike, vođene ture te umjetnička gostovanja, inspirirajući se iznova otkrivenom mitološkom baštinom regije.

Dođite u Pićan gdje će te zasigurno osjetiti dašak prošlosti, dok će legende i mitovi razigrati vašu maštu i emociju.

Pravo je vrijeme da svi zajedno osnažimo djelovanje u svrhu očuvanja hrvatske nematerijalne baštine, zato vidimo se uskoro u Istri na prvom ovogodišnjem festivalu legendi, mitova i narodnih vjerovanja.

Programi:

Festival “LegendFest” 2019. ProgramPreuzmi
Festival “Štrigarija uživo” 2019. ProgramPreuzmi

Fotografiju ustupio LegendFest – Autorica vizuala Tina Dobrajc

 

LEGENDFEST – 26.7.2019.

IZLOŽBE – PERFORMANSI – KONCERTI – RADIONICE – PREDSTAVE – PREDAVANJA

SAJAM

 

18.00 – 24.00 INFO CENTAR Lokacija F
19.00 – 22.00 LEGENDSAJAM Demonstracija starih zanata Lokacija A
18.00 – 24.00 IĆE I PIĆE Lokacija D
18.00 – 24.00 Humanitarna akcija Stefan Baf, 2 godine Prikupljanje sredstava za ugradnju druge umjetne pužnice  

Lokacija B

 

18.00 – 24.00

 

ŽIVA ŠTRIGARIJA

 

Izložba vizuala iz knjige Živa Štrigarija Pohorja i Istre – Tina Dobrajc

Izložba – Kako učenici zamišljaju mistična bića istarskih priča i legendi? – radovi učenika Osnovne škole Finida Poreč i Srednje škole Eugena Kumičića Rovinj (nastalih u sklopu radionica za mlade u organizaciji Etnografskog muzeja Istre)

 

 

Lokacija B

 

18.00 – 24.00 UMJETNOST JE SLOBODA – oslikavanje lica Barbara Špiljak Lokacija E
18.00 – 24.00 VILE I KRSNICI Izložba – TIHOMIR IVANČAN Lokacija G

 

18.00 – 24.00 KRSNIK – SKULPTURA Izložba – ŽELJKO KRANJEC Pokraj lokacije B
18.00 – 24.00 UREĐENJE EKSTERIJERA INTERIJERA TE LIKOVNE INSTALACIJE  

Petar i August Popijač, Valerija Jakuš

 

Sve lokacije

 

18.00 – 24.00

 

LEGENDART

 

Tihana Lukež

 

Lokacija M

 

18.00 – 21.00

 

LEGENDIN

 

Tihana Lukež

 

LOKACIJA C

 

18.00 – 24.00

 

SKRIVENA LJEPOTA

 

LEA TONČETIĆ

 

LOKACIJA P

 

18.00 – 24.00

 

ANIMACIJA

 

Animatori – polaznici Dramskog studija Istarskoga narodnoga kazališta Pula

 

Sve lokacije

 

19.00 – 23.00

 

Vila ispod gljive – face painting

 

Lora Lukež

 

Lokacija L

 

 

18.00 – 24.00

 

SREDNJOVJEKOVNI ZABAVNI KAMP

Borba dobra i zla sa protagonistima dobra – Vilom i Krsnikom te negativnim bićima iz narodnih vjerovanja poput štriga (vještica), mora itd.

 

 

Povijesna udruga Kaštel – Svetvinčenat

 

Lokacija J

 

 

 

18.00 – 24.00

VILE I KRSNICI – zvučna alkemija po dijelu starog grada Pićna  

IVO VIČIĆ

 

Lokacije starog grada

 

 

18.00 – 24.00

 

SKULPTURE OD SLAME

 

 

NIKOLA FALLER

 

Lokacija I

 

 

18.00 – 24.00

 

Zvuci Davnine

 

August Popijač, Maksimilijan Vučinović

 

 

Razne lokacije

 

 

 

18.00 – 19.00

 

VILA JE VILA – Bajkaonica- radionica za djecu od 5-12 god., autorski umjetničko-pedagoški projekt

 

 

 

Jasmina Žiljak Ilinčić

 

Lokacija E

 

 

 

18.30 – 19.15

 

VILA PJESMOM, KRSNIK TAMBUROM – tradicijske pjesme Hrvatske – radionica

 

 

 

Vanesa Petrac i Ivan Marojević

 

 

Lokacija I

 

 

18.30 – 19.30

 

PRIČA MI SE PRIČA – dramska radionica – Vilinski svijet

 

TEATAR POCO LOCO

 

Lokacija O

 

 

 

18.30 – 20.30

 

HAI – HRVATSKE AUTENTIČNE IGRAČKE , INSPIRIRANE HRVATSKOM KULTURNOM BAŠTINOM

 

poVUcizakulturu – udruga za projektni menadžment u kulturi

 

Lokacija E

 

 

 

19.00 – 21.00

 

Štrigina kaligrafija – radionice za djecu i mladež (kreativne radionice, interaktivne igre, facepainting)

 

Martina Majcen i Kristina Horvat

 

Lokacija E

 

 

19.00 – 20.30

 

ČARNA EVOLUCIJA

 

Žanet Vavra Plavšić

 

Lokacija M

 

 

19.00 – 21.00

 

MISTIČNA BIĆA – izrada i puštanje zmajeva

 

Ivana Miočić

 

Lokacija X

 

 

19.15 – 20.15

 

VRIJEME SNOVA – Australski didgeridoo i i Aboridžinske priče

 

Vick Didge&Drum and Friends, gost Vanesa Petrac

 

Lokacija C

 

 

19.30 – 20.15

 

PRIČOM TE ZOVEM – pripovjedačka interpretacija bajke iz naroda o slavnim junacima

 

 

Margareta Peršić

 

 

 

Lokacija H

 

20.00 – 20.30

 

Dva Vuka – igrokaz

 

Linda Hil, Donald Hil i Klaudija Hil

 

Lokacija G

 

 

20.00 – 20.45

 

VILA PJESMOM, KRSNIK TAMBUROM – tradicijske pjesme Hrvatske – radionica

 

 

Vanesa Petrac i Ivan Marojević

 

Lokacija I

 

 

 

20.15 – 20.30

 

Svečano otvorenje festivala

 

 

 

 

 

Lokacija K

 

 

20.30 – 21.00

Tradicijska vjerovanja povezana s dijetetom i djetinjstvom  

Elis Baćac

 

LOKACIJA G

 

 

20.30 – 21.15

TRILJA IV – LAKRDIJA – muzičko – žonglersko – akrobatsko – komedijaški kolaž show  

 

Davor Peršić

 

 

Lokacija H

 

20.30 – 21.15

 

ČARNA EVOLUCIJA

 

Žanet Vavra Plavšić

 

Lokacija M

 

 

20.45 – 21.30

ŠTUORICE OD POLNOĆI – istarska narodna predaja – predstava pripovjednog kazališta  

ISTARSKO NARODNO KAZALIŠTE – Gradsko kazalište Pula

 

Lokacija K

 

 

21:00 – 24.00

 

Priče u zvijezdama – astronomija za sve

 

Katarina Šprem

 

Lokacija J

21.00 – 22.00 Vile i krsniki Gorskog kotara – predavanje o mitološkim bićima Gorskog kotara (s naglaskom na vile i krsnike)  

Davor Grgurić

 

Lokacija G

 

 

21.30 – 22.10

ISTRIJANSKE ŠTORIJE – glazbeno – scenska predstava o najpoznatijim legendama i mitovima Istre  

Teatar Naranča

Glumci: Teodor Tiani i Nives Giuricin

 

Lokacija H

 

 

 

 

21.30 – 22.00

 

 

 

IRIJ – plesna predstava- prikaz imaginarnog svijeta iz slavenske mitologije

 

 

 

 

Koreografija: Maja Drobac

Multimedija: Majda Džanić Bogojević

Izvođač: Maja Drobac

 

 

 

 

Lokacija K

 

 

21.00 – 21.45

 

BIJELI VUK – kazališni performans – borba dobra i zla; metamorfoza; krsnici i vile Redatelj: David Petrović, glumci: Martina Bilić, Ivana Tončić, Leona Koren, Marina Gojtanić i Katarina Širol  

Lokacija N

 

21.00 – 22.00

“Nigromant Bez Namjere” – glazbeno scenski performance

(ne-prosječan slučaj Maestra i šegrta Kresnika, Demiurga Voloh-a, i sestre Sibile)

 

Nezavisna produkcija (suradnja izmedju “anonimnog teatra”, “Atanor-a” i “Sad-Nice-a” u Reziji Filipa Licanina)

 

 

Lokacija O

 

 

22.00 – 23.00

 

 

Priča mi se priča: Šuma Striborova

 

 

TEATAR POCO LOCO

 

 

Lokacija K

 

22.00 – 22.30 Mrtvački ples – predavanje Heidi Vuković Lokacija G

 

 

22.00 – 23.00

 

GIPSY BOOGIE I ČA GOD – koncert

 

GIPSY BOOGIE I ČA GOD

 

Lokacija C

Tehnički detalji su već dogovoreni sa toncem

 

23.00 – 24.00

 

AFION – koncert

 

 

AFION

 

Lokacija C

 

 

LEGENDFEST – 27.7.2019.

IZLOŽBE – PERFORMANSI – KONCERTI – RADIONICE – PREDSTAVE – PREDAVANJA

SAJAM

 

18.00 – 24.00 INFO CENTAR Lokacija F
19.00 – 22.00 LEGENDSAJAM Demonstracija starih zanata Lokacija A
18.00 – 24.00 IĆE I PIĆE Lokacija D
18.00 – 24.00 Humanitarna akcija Stefan Baf, 2 godine Prikupljanje sredstava za ugradnju druge umjetne pužnice  

Lokacija B

 

18.00 – 24.00

 

ŽIVA ŠTRIGARIJA

 

Izložba vizuala iz knjige Živa Štrigarija Pohorja i Istre – Tina Dobrajc

Izložba – Kako učenici zamišljaju mistična bića istarskih priča i legendi? – radovi učenika Osnovne škole Finida Poreč i Srednje škole Eugena Kumičića Rovinj (nastalih u sklopu radionica za mlade u organizaciji Etnografskog muzeja Istre)

 

 

Lokacija B

18.00 – 24.00 UMJETNOST JE SLOBODA – oslikavanje lica Barbara Špiljak Lokacija E
18.00 – 24.00 VILE I KRSNICI Izložba – TIHOMIR IVANČAN Lokacija G
18.00 – 24.00 KRSNIK – SKULPTURA Izložba – ŽELJKO KRANJEC Pokraj lokacije B
18.00 – 24.00 UREĐENJE EKSTERIJERA INTERIJERA TE LIKOVNE INSTALACIJE  

Petar i August Popijač, Valerija Jakuš

 

Sve lokacije

 

18.00 – 24.00

 

LEGENDART

 

Tihana Lukež

 

Lokacija M

 

18.00 – 21.00

 

LEGENDIN

 

Tihana Lukež

 

LOKACIJA C

 

18.00 – 24.00

 

SKRIVENA LJEPOTA

 

LEA TONČETIĆ

 

LOKACIJA P

 

18.00 – 24.00

 

ANIMACIJA

 

Animatori – polaznici Dramskog studija Istarskoga narodnoga kazališta Pula

 

Sve lokacije

 

19.00 – 23.00

Vila ispod gljive – face painting  

Lora Lukež

 

Lokacija L

18.00 – 24.00 SREDNJOVJEKOVNI ZABAVNI KAMP

Borba dobra i zla sa protagonistima dobra – Vilom i Krsnikom te negativnim bićima iz narodnih vjerovanja poput štriga (vještica), mora itd.

 

 

Povijesna udruga Kaštel – Svetvinčenat

 

Lokacija J

 

 

18.00 – 24.00

VILE I KRSNICI – zvučna alkemija po dijelu starog grada Pićna

 

 

IVO VIČIĆ

 

 

Lokacije starog grada

 

 

18.00 – 24.00

 

 

SKULPTURE OD SLAME

 

 

 

NIKOLA FALLER

 

 

Lokacija I

 

18.00 – 24.00

 

Zvuci Davnine

 

August Popijač, Maksimilijan Vučinović

 

 

Razne lokacije

 

 

 

18.00 – 19.00

 

VILA JE VILA – Bajkaonica- radionica za djecu od 5-12 god., autorski umjetničko-pedagoški projekt

 

 

 

 

Jasmina Žiljak Ilinčić

 

 

 

Lokacija E

 

 

18.30 – 19.15

 

VILA PJESMOM, KRSNIK TAMBUROM – tradicijske pjesme Hrvatske – radionica

 

 

 

Vanesa Petrac i Ivan Marojević

 

Lokacija I

Bale sjena za sjedenje 2x

Lokacija s koje se ne čuje glavni stage

 

18.30 – 19.30

 

PRIČA MI SE PRIČA – dramska radionica – Vilinski svijet

 

TEATAR POCO LOCO

 

 

Lokacija O

 

 

 

18.30 – 20.30

 

HAI – HRVATSKE AUTENTIČNE IGRAČKE , INSPIRIRANE HRVATSKOM KULTURNOM BAŠTINOM

 

poVUcizakulturu – udruga za projektni menadžment u kulturi

 

Lokacija E

 

 

 

19.00 – 21.00

 

Štrigina kaligrafija – radionice za djecu i mladež (kreativne radionice, interaktivne igre, facepainting)

 

 

Martina Majcen i Kristina Horvat

 

Lokacija E

 

 

19.00 – 20.30

 

ČARNA EVOLUCIJA

 

Žanet Vavra Plavšić

 

Lokacija M

 

 

19.15 – 20.15

 

VRIJEME SNOVA – Australski didgeridoo i i Aboridžinske priče

 

 

 

Vick Didge&Drum and Friends, gost Vanesa Petrac

 

 

Lokacija C

 

 

19.30 – 20.15

 

PRIČOM TE ZOVEM – pripovjedačka interpretacija bajke iz naroda o slavnim junacima

 

 

 

Margareta Peršić

 

 

 

Lokacija H

 

19.00 – 21.00

MISTIČNA BIĆA – izrada i puštanje zmajeva  

Ivana Miočić

 

Lokacija X

 

 

19.00 – 21.00

 

Potraga za vilama – radionica za djecu

Nina Maria Laginja Lokacija X

 

 

19.30 – 20.30

 

MUSIC MAKERS – glazbena radionica, predavanje

 

Roko Pečarić i Franciska Gluhak

 

Lokacija X

 

 

 

20.00 – 20.45

 

VILA PJESMOM, KRSNIK TAMBUROM – tradicijske pjesme Hrvatske – radionica

 

 

 

Vanesa Petrac i Ivan Marojević

 

 

Lokacija I

 

 

20.00 – 20.30

 

Dva Vuka – igrokaz

 

Linda Hil, Donald Hil i Klaudija Hil

 

Lokacija G

 

20.30 – 21.00

Tradicijska vjerovanja povezana s dijetetom i djetinjstvom  

Elis Baćac

 

LOKACIJA G

 

 

20.30 – 21.15

 

TRILJA IV – LAKRDIJA – muzičko – žonklersko – akrobatsko – komedijaški kolaž show

 

 

 

 

Davor Peršić

 

 

 

 

Lokacija H

 

20.30 – 21.15

 

ČARNA EVOLUCIJA

 

Žanet Vavra Plavšić

 

Lokacija M

 

 

20.45 – 21.30

 

ŠTUORICE OD POLNOĆI – istarska narodna predaja – predstava pripovjednog kazališta

 

 

 

ISTARSKO NARODNO KAZALIŠTE – Gradsko kazalište Pula

 

 

Lokacija K

 

 

21:00 – 24.00

 

Priče u zvijezdama – astronomija za sve

 

Katarina Šprem

 

Lokacija J

 

 

21.00 – 22.00

 

Vile i krsniki Gorskog kotara – predavanje o mitološkim bićima Gorskog kotara (s naglaskom na vile i krsnike)

 

 

Davor Grgurić

 

Lokacija G

 

 

21.30 – 22.00

 

IRIJ – plesna predstava- prikaz imaginarnog svijeta iz slavenske mitologije

 

Koreografija: Maja Drobac

Multimedija: Majda Džanić Bogojević

Izvođač: Maja Drobac

 

Lokacija K

 

 

 

21.00 – 21.45

 

 

BIJELI VUK – kazališni performans – borba dobra i zla; metamorfoza; krsnici i vile

 

Redatelj: David Petrović, glumci: Martina Bilić, Ivana Tončić, Leona Koren, Marina Gojtanić i Katarina Širol

 

 

Lokacija N

 

22.00 – 23.00

 

KRSNICI – predavanje

 

Ingrid Kirša i Tomislav Keglević

 

Lokacija G

 

 

 

22.00 – 23.00

 

 

Priča mi se priča: Šuma Striborova

 

 

TEATAR POCO LOCO

 

Lokacija K

 

 

22.00 – 22.30

 

Mrtvački ples – predavanje

 

Heidi Vuković

 

Lokacija G

 

22.00 – 23.00

“Nigromant Bez Namjere” – glazbeno scenski performance

(ne-prosječan slučaj Maestra i šegrta Kresnika, Demiurga Voloh-a, i sestre Sibile)

Nezavisna produkcija (suradnja izmedju “anonimnog teatra”, “Atanor-a” i “Sad-Nice-a” u Reziji Filipa Licanina);  

Lokacija O

 

23.00 – 24.00

 

Edi East Trance Blues – koncert

 

Edi East Trance Blues

 

Lokacija C

 

 

ŠTRIGARIJA UŽIVO – 28.7.2019.

IZLOŽBE – PERFORMANSI – KONCERTI – RADIONICE – PREDSTAVE – PREDAVANJA

SAJAM

 

18.00 – 24.00 INFO CENTAR Lokacija F
19.00 – 22.00 LEGENDSAJAM Lokacija A
 

18.00 – 24.00

 

ŽIVA ŠTRIGARIJA

 

Izložba vizuala iz knjige Živa Štrigarija Pohorja i Istre – Tina Dobrajc

Izložba – Kako učenici zamišljaju mistična bića istarskih priča i legendi? – radovi učenika Osnovne škole Finida Poreč i Srednje škole Eugena Kumičića Rovinj (nastalih u sklopu radionica za mlade u organizaciji Etnografskog muzeja Istre)

 

 

Lokacija B

18.00 – 24.00 IĆE I PIĆE Lokacija D
18.00 – 24.00 Humanitarna akcija Stefan Baf, 2 godine Prikupljanje sredstava za ugradnju druge umjetne pužnice  

Lokacija B

18.00 – 24.00 UMJETNOST JE SLOBODA – oslikavanje lica Barbara Špiljak Lokacija E
18.00 – 24.00 VILE I KRSNICI Izložba – TIHOMIR IVANČAN Lokacija G
18.00 – 24.00 KRSNIK – SKULPTURA Izložba – ŽELJKO KRANJEC Pokraj lokacije B
18.00 – 24.00 UREĐENJE EKSTERIJERA INTERIJERA TE LIKOVNE INSTALACIJE  

Petar i August Popijač, Valerija Jakuš

 

Sve lokacije

 

18.00 – 24.00

 

SKRIVENA LJEPOTA

 

LEA TONČETIĆ

 

LOKACIJA P

 

18.00 – 24.00

 

ANIMACIJA

 

Animatori – polaznici Dramskog studija Istarskoga narodnoga kazališta Pula

 

Sve lokacije

 

19.00 – 23.00

Vila ispod gljive – face painting  

Lora Lukež

 

Lokacija L

18.00 – 24.00 SREDNJOVJEKOVNI ZABAVNI KAMP

Borba dobra i zla sa protagonistima dobra – Vilom i Krsnikom te negativnim bićima iz narodnih vjerovanja poput štriga (vještica), mora itd.

 

Povijesna udruga Kaštel – Svetvinčenat

 

Lokacija J

 

 

18.00 – 24.00

VILE I KRSNICI – zvučna alkemija po dijelu starog grada Pićna  

IVO VIČIĆ

 

 

Lokacije starog grada

 

18.00 – 24.00

 

SKULPTURE OD SLAME

 

NIKOLA FALLER

 

Lokacija I

 

18.00 – 24.00

 

Zvuci Davnine

 

August Popijač, Maksimilijan Vučinović

 

Razne lokacije

 

 

 

18.00 – 19.00

 

VILA JE VILA – Bajkaonica- radionica za djecu od 5-12 god., autorski umjetničko-pedagoški projekt

 

 

 

 

Jasmina Žiljak Ilinčić

 

 

 

Lokacija E

 

 

 

18.00 – 19.00

 

Tiskovna konferencija EU projekta Štrigarija uživo

 

Voditelj i parneri Interreg projekta SLO – HR

 

Lokacija G

 

18.00 – 19.00

 

VILINSKA KRV – suvremene istarske štrige – književno glazbeni performans

 

Marino i Alenka Kranjac

 

Lokacija C

 

 

18.30 – 19.15

 

VILA PJESMOM, KRSNIK TAMBUROM – tradicijske pjesme Hrvatske – radionica

 

 

 

Vanesa Petrac i Ivan Marojević

 

 

Lokacija I

 

 

18.30 – 19.30

 

PRIČA MI SE PRIČA – dramska radionica – Vilinski svijet

 

TEATAR POCO LOCO

 

Lokacija O

 

 

 

18.30 – 20.30

 

HAI – HRVATSKE AUTENTIČNE IGRAČKE , INSPIRIRANE HRVATSKOM KULTURNOM BAŠTINOM

 

poVUcizakulturu – udruga za projektni menadžment u kulturi

 

Lokacija E

 

 

 

19.00 – 21.00

 

Štrigina kaligrafija – radionice za djecu i mladež (kreativne radionice, interaktivne igre, facepainting)

 

Martina Majcen i Kristina Horvat

 

Lokacija E

 

 

19.00 – 21.00

 

IZ ŠTRIGINOG LONCA – radionica pokusa za djecu

 

Monika Marinović

 

Lokacija E

 

 

19.00 – 20.30

 

ČARNA EVOLUCIJA

 

Žanet Vavra Plavšić

 

Lokacija M

 

 

19.00 – 19.45

 

STRAH

 

 

 

Lutkovno gledališče TRI & lutkovna skupina BOBEK, Ljubljana

Izvode: Mateja Šušteršič

Ksenija Ponikvar

 

 

Lokacija K

 

 

19.15 – 20.15

 

VRIJEME SNOVA – Australski didgeridoo i i Aboridžinske priče

 

 

 

Vick Didge&Drum and Friends, gost Vanesa Petrac

 

 

Lokacija C

 

 

19.30 – 20.15

 

PRIČOM TE ZOVEM – pripovjedačka interpretacija bajke iz naroda o slavnim junacima

 

 

 

Margareta Peršić

 

 

 

Lokacija H

 

19.00 – 21.00

 

Potraga za vilama – radionica za djecu

Nina Maria Laginja Lokacija X

 

 

19.00 – 21.00

MISTIČNA BIĆA – izrada i puštanje zmajeva  

Ivana Miočić

 

Lokacija X

 

 

19.30 – 20.30

 

MUSIC MAKERS – glazbena radionica, predavanje

 

Roko Pečarić i Franciska Gluhak

 

Lokacija X

 

 

20.00 – 20.45

 

POHORSKI PISKER

(Po poteh Žive coprnije)

 

 

Lutkovno gledališče KORUZNO ZRNO, Slov. Bistrica

Izvode: Jana Jeglič

Ana Šega

Rok Gumzej

Matevž Gregorič

 

 

Lokacija K

 

 

 

20.00 – 20.45

 

VILA PJESMOM, KRSNIK TAMBUROM – tradicijske pjesme Hrvatske – radionica

 

 

 

Vanesa Petrac i Ivan Marojević

 

 

Lokacija I

 

 

 

20.30 – 21.15

TRILJA IV – LAKRDIJA – muzičko – žonklersko – akrobatsko – komedijaški kolaž show

 

 

 

Davor Peršić

 

 

 

 

Lokacija H

 

20.30 – 21.15

 

ČARNA EVOLUCIJA

 

Žanet Vavra Plavšić

 

Lokacija M

 

 

 

20.45 – 21.30

 

ŠTUORICE OD POLNOĆI – istarska narodna predaja – predstava pripovjednog kazališta

 

 

 

 

ISTARSKO NARODNO KAZALIŠTE – Gradsko kazalište Pula

 

 

Lokacija K

 

 

21:00 – 24.00

 

Priče u zvijezdama – astronomija za sve

 

Katarina Šprem

 

Lokacija J

 

21.15 – 22.00

“Nigromant Bez Namjere” – glazbeno scenski performance

(ne-prosječan slučaj Maestra i šegrta Kresnika, Demiurga Voloh-a, i sestre Sibile)

 

Nezavisna produkcija (suradnja izmedju “anonimnog teatra”, “Atanor-a” i “Sad-Nice-a” u Reziji Filipa Licanina)

 

 

Lokacija O

 

21.30 – 22.00

 

IRIJ – plesna predstava- prikaz imaginarnog svijeta iz slavenske mitologije

 

 

Koreografija: Maja Drobac

Multimedija: Majda Džanić Bogojević

Izvođač: Maja Drobac

 

 

 

Lokacija K

 

 

 

21.00 – 21.45

 

 

BIJELI VUK – kazališni performans – borba dobra i zla; metamorfoza; krsnici i vile

 

 

Redatelj: David Petrović, glumci: Martina Bilić, Ivana Tončić, Leona Koren, Marina Gojtanić i Katarina Širol

 

Lokacija N

 

22.00 – 22.30

 

VODA

 

 

Lutkovna skupina ZRNA Društvo Koruzno zrno & Lutkovni krožnik Srednje šole Slov. Bistrica

Izvode: Katarina Tič, Ela Novak, Katarina Brdnik, Monika Globovnik, Kaja Strnad, Zara Novak, Karmen Brezovšek, Doroteja Tomazin, Eva Ježovnik, Urška Selakovič, Aljaž Rožič.

 

 

Lokacija K

 

 

 

 

 

22.30 – 23.30

 

 

 

 

Priča mi se priča: Šuma Striborova

 

 

 

 

TEATAR POCO LOCO

 

 

 

 

Lokacija K

 

 

22.00 – 23.00

VRUJA – koncert – sastav muzičara koji nastavlja tradiciju glazbenih skupina iz slovenske Istre  

VRUJA

 

Lokacija C

 

23.00 – 24.00

 

PUTOKAZI – koncert

 

 

PUTOKAZI

 

Lokacija C

 

24.00

SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA  

 

 

Lokacija I

[izvor informacije Legendfest]